قهرمانی ترامپ در مسابقات آزاد انگلیس

1399/07/28 | روابط عمومیجاد ترامپ با نتیجه 9 بر 8 موفق شد نیل رابرتسون را در فینال این دوره از مسابقات شکست دهد و به مقام قهرمانی دست پیدا کند.

 به گزارش روابط عمومی فدراسیون بولینگ، بیلیارد و بولس، پنجمین دوره مسابقات اسنوکر آزاد انگلیس در ورزشگاه مارشال آرنا شهر میلتون کینز با قهرمانی جاد ترامپ به پایان رسید.

شب گذشته 27 مهر ماه در فینال این دوره از  مسابقات جاد ترامپ در حالی که 7 بر 4 عقب بود موفق شد در پایان با نتیجه 9 بر 8 حریف استرالیایی خود را شکست دهد و به اولین قهرمانی خود در مسابقات آزاد انگلیس دست پیدا کند. ترامپ با این پیروزی پس از 7 ماه به مقام قهرمانی دست پیدا کرد.

ترامپ با این پیروزی جام شیشه ای ویژه این مسابقات را که به نام جام استیو دیویس معروف است از آن خود کرده و مبلغ هفتاد هزار پوند دریافت کرد. وی اکنون برنده ده دیدار نهایی در دو سال گذشته است و تنها یک قهرمانی از  هندری کمتر دارد. ترامپ با کسب 18 عنوان قهرمانی در رویدادهای رنکینگ حرفه ای ها اکنون با مارک سلبی و هندری در جایگاه ششم تاریخ مسابقات قرار دارد و نخستین بازیکن تاریخ این مسابقات است که سه مقام قهرمانی رویداد رنکینگ حرفه ای ها در انگلیس را به خود اختصاص داده است.

جاد ترامپ 31 ساله با پیروزی شب گذشته خود توانست در رنکینگ 1 حرفه ای ها به جای مارک سلبی قرار بگیرد.

در طرف مقابل نیل رابرتسون مرد شماره 3 اسنوکر جهان شانس کسب نوزدهمین عنوان قهرمانی رنکینگ خود را از دست داد و 30 هزار پوند جایزه نقدی نائب قهرمان را بدست آورد.

دیدار نهایی شب گذشته یادآور مسابقات قهرمان قهرمانان سال قبل بود، جایی که رابرتسون بدلیل بریک بالای صد خود از فریم آخر بازی با نتیجه 10 بر 9 ترامپ را شکست داد و قهرمان شد و امسال در مسابقات آزاد انگلیس تاریخ تکرار شد اما به سود ترامپ.

ناگفته نماند که دو نماینده از ایران در این مسابقات حضور داشتند که سهیل واحدی در دور اول با نتیجه 4 بر سه از اوکانر شکست خورد و از دور مسابقات کنار رفت.

اما حسین وفایی با درخشش و پیروزی های ارزشمند خود توانست به جمع 16 بازیکن برتر این مسابقات راه پیدا کند و در مرحله یک هشتم پایانی و در  یک بازی با کیفیت نتیجه را 4 بر 3 به مارک سلبی رنکینگ یک اسنوکر دنیا واگذار کرد. وفایی در این مسابقات لوکاس کلیکرز را با نتیجه 4 بر صفر ، جو پری را 4 بر 3 و جیمی کلارک را با نتیجه 4 بر 2  از پیش رو برداشت تا به جمع 16 بازیکن برتر و بازی مقابل سلبی برسد.

 آلبوم تصاویر


فایل های ضمیمه


مطالب مرتبط


نظرات

لطفا نظر دهید
نظر شما بعد از تایید نمایش داده خواهد شد
لطفا برای نظر دادن قوانین را رعایت کنید
مواردی که باعث عدم تایید نظر شما خواهد شد
1 - تهمت ، توهین و افترا
2 - هرگونه کلامی که مصداق بی ادبی باشدنظرات ارسال شدهنظر خود را ثبت کنید

پرتال جامعارتباط با فدراسیونآخرین بخشنامه هابخش نامه ها »

اخبار استان ها
مهمترین خبر ها