ارمغان حسنی: تلاش می کنم در مسابقات قهرمانی جهان بازی های خوبی ارائه دهم

نفر اول رنکینگ اسنوکر بانوان کشور میزان آمادگی خود برای حضور در مسابقات اسنوکر قهرمانی جهان و وضعیت این رشته در اصفهان را بیان کرد.


ارمغان حسنی پیرامون مسابقات اسنوکر قهرمانی جهان در گفت و گو با روابط عمومی فدراسیون گفت: در مسابقات انتخابی تیم ملی همه بازیکنان پیشرفت قابل توجهی داشتند و با تمرینات و آمادگی کامل در مسابقات حاضر شدند. من هم در اصفهان تمرینات خود را پیگیری کردم، متاسفانه زمان تمرینات در باشگاه‌های اصفهان برای بانوان بسیار محدود است و تنها یک باشگاه با من همکاری بسیار زیادی داشت.

حسنی شرایط تمرینات خود را اینگونه بیان کرد: ضمن اینکه از مشاوره روانی بهره می برم تمریناتم اکنون فشرده و با نظم بیشتر انجام می شود. بعد از سه سال به مسابقات اسنوکر قهرمانی جهان در آنتالیا اعزام می شوم و تلاش می کنم که بازی های خوبی ارائه و رنکینگ کشورم را ارتقاء دهم.

نفر اول رنکینگ ایران اضافه کرد: از سنین پایه با حریفان آشنایی دارم. در حال حاضر سخت است که با شرایط و امکانات موجود به جایگاه مطلوب برسیم اما این مهم در آینده اتفاق خواهد افتاد.

او همچنین با اشاره به موانع و مسائل فرهنگی پیرامون رشته بیلیارد و اسنوکر اظهار کرد: در استان اصفهان شرایط اسنوکر در بخش آقایان بسیار بهتر است و به طور مداوم مسابقات برگزار می شود اما در بخش بانوان این گونه نیست. مسئولین استان از این رشته حمایت نمی کنند با این وجود رییس هیات تلاش می کند تا اسنوکر و بیلیارد جایگاهی را در کنار سایر ورزش ها کسب کنند. به دلیل مسائل فرهنگی در استان اصفهان بیلیارد و اسنوکر زیاد مورد استقبال قرار نمی گیرد اما نسبت به گذشته شرایط برای حضور در این رشته ها بهتر شده است.

بازیکن اصفهانی اسنوکر کشورمان اهمیت اسپانسرها در توسعه این رشته را مورد تاکید قرار داد و گفت: هدف من کسب عنوان قهرمانی جهان است و به آن خواهم رسید.

ارمغان حسنی در پایان این مصاحبه از زحمات مومنی مربی خود، داودی رییس هیات استان اصفهان و میرزاخانیان از باشگاه ‌دارن اسنوکر قدردانی کرد و از نایب رییس بانوان فدراسیون سرکار خانم اسدالهی به دلیل حمایت از بانوان در تمامی مسائل و برنامه ها تشکر ویژه داشت.

کسب مقام ششم در اولین حضور در مسابقات جهانی در هند و حضور در مسابقات جهانی سوریه، بلغارستان، لتونی، امارات و مصر از تجربیات بین‌المللی حسنی در رشته اسنوکر است.

 


۱۰:۶ ۱۳۹۸/۷/۱۳

قدرت گرفته از پرتال ترنم