اسکندری: المپیاد استعدادهای برتر به موضوع مهم قهرمانی در عرصه های مختلف کمک می‌کند

رئیس فدراسیون بولینگ، بیلیارد و بولس کشور و عضو کنفدراسیون آسیا تاکید کرد: المپیاد استعدادهای برتر طرح بسیار کامل و جامعی است و به موضوع مهم قهرمانی در عرصه های مختلف کمک می‌کند.


 کنفرانس خبری المپیاد استعدادهای برتر اسنوکر کشور، ظهر امروز(چهارشنبه) با حضور گل محمدی مدیر کل ورزش و جوانان استان تهران، پیام نظر رئیس هیئت بولینگ، بیلیارد و بولس استان در سالن کنفرانس مجموعه ورزشی شهید حیدرنیا برگزار شد و ابتدا پیام نظر ضمن ارائه گزارش کوتاهی از روند میزبانی این رقابت های بزرگ از سوی هیئت بولینگ، بیلیارد و بولس استان تهران و تلاش برای برگزاری باشکوه آن، گفت: خوشحالم و افتخار می کنم که پایتخت ایران اسلامی میزبان المپیاد اسنوکر کشور با حضور ورزشکاران ۲۶ استان است.

وی افزود: این مسابقات می تواند یادگاری خوبی برای رده سنی ۱۲ تا ۱۵ سال اسنوکر کشور باشد که در این رشته فعالیت می کنند و با اجرای آن، قدم های موثری برای آینده رشته برداشته خواهد شد.

در ادامه، هاشم اسکندری رئیس فدراسیون گفت: طرح المپیاد طرح بسیار جامع و کاملی است که وزارت ورزش و جوانان آن را طراحی و اجرا می‌کند. مسابقات المپیاد می تواند در پرورش قهرمانان کمک شایانی کرده و همه فدراسیون‌ها با برگزاری این المپیاد تلاش بیشتری خواهند کرد و از طریق این المپیاد راه دستیابی به قهرمان ها و استعدادها راحت تر و سهل تر می شود و فدراسیون می تواند از آن بهره لازم را ببرند.

وی ادامه داد: استعدادهای خوبی در استان ها هستند و با این المپیاد فرصت دیده شدن و سرمایه گذاری روی آنها به وجود می آید. این المپیاد به موضوع مهم قهرمانی در عرصه های مختلف کمک می‌کند.

رئیس فدراسیون بولینگ، بیلیارد و بولس کشور از کسب ۹۰ مدال برای کشور خبر داد و گفت: کل کشور را به پنج منطقه تقسیم کردیم و برای ما بحث استعدادیابی بسیار مهم است. کمیته های استعدادیابی در ۲۶ استان فعال هستند و باید این تعداد را به ۳۱ استان برسانیم.

وی علت غیبت برخی از استان ها را در المپیاد، به دلیل فعالیت تازه آنها در مقطع سنی ۱۲ تا ۱۵ سال بوده، اما در سال های آینده حتما این فعالیت‌ها بیشتر خواهد شد، به ویژه در دفتر استان قم که آخرین استان بوده که فعالیت آن راه اندازی شده و در آینده به بهره برداری بیشتر خواهد رسید.

اسکندری ادامه داد: بحث آکادمی در استان‌ها جدی است. ۲۲ استان آکادمی فعال دارند و در بحث تجهیز فدراسیون‌ به آنها کمک می‌کند و با کمک اسپانسرها در سال‌های آتی این تعداد به۳۱ استان خواهد رسید و مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت و دست فدراسیون بازتر خواهد شد.

وی در پاسخ به سوالی پیرامون تغییرات در هیات های استانی تأکید کرد: بحث حذف در فدراسیون بولینگ، بیلیاردرو بولس را نداریم. افرادی که نتوانند با قطار سریع السیر فدراسیون حرکت کنند و همراه باشند، تغییر می‌کنند. در واقع نیاز به کمک دوستانی داریم که در بحث قهرمانی به ما کمک کنند. در استان ها بعضی از افراد دنبال نفع شخصی هستند، مطمئن هستم که این ها حذف خواهند شد. ما اهداف هماهنگی دارند و با کسانی که با ما در این اهداف که اهم آن اهتزاز پرچم پرافتخار ایران باشد، همراه خواهیم بود.

به گفته وی مجموعه بولینگ انقلاب در اختیار فدراسیون قرار گرفته و برای بروز توانایی های یک فدراسیون نیاز به آکادمی هست. بعد از ۹ سال فدراسیون موفق شد بولینگ انقلاب را به عنوان پایگاه این رشته در اختیار بگیرد تا با تغییرات اساسی، قهرمانان ملی پوشان بتوانند از آن بهره ببرند.

اسکندری در مورد فعالیت در سنین مختلف گفت: استانداردی که در تمامی رشته های مختلف در عرصه بین المللی وجود دارد، متفاوت است و در رشته های بیلیارد رده های زیر ۱۷ و زیر ۲۱ سال انتخاب شده است. برنامه ریزی همکاران در کمیته استعدادیابی در چهار مقطع انجام می شود و مسابقات زیر ۲۱ سال و زیر ۱۷ سال توسط کمیته های استعدادیابی برگزار خواهد شد. فعالیت در این ۵ منطقه را به صورت مداوم و به صورت مسابقات منطقه ای خواهیم داشت و استعدادها معرفی می‌شوند و این المپیاد فرصت خوبی شد که در رده ۱۲ تا ۱۵ سال هم  مسابقات پیگیری شود و امیدوارم استمرار داشته باشد.

وی تأکید کرد: اگر قدمی در راستای موفقیت فدراسیون برداشته شده، مربوط به شخص اسکندری و فدراسیون نبوده و دوستان در هیئت ها، باشگاه های مختلف و خانواده‌ها کمک کردند تا پرچم ایران همواره به اهتزاز درآید. باید زحمات را قدر بدانیم، به خصوص در استان تهران و در برخی استان‌های دیگر زحمات خیلی زیادی کشیده شده و انشاالله در عرصه قهرمانی در آینده بیشتر خواهیم درخشید و خوشحالم که هشتاد درصد روسای هیئت‌های ما تحصیلات عالیه دارند و به ما کمک می کنند.

وی در مورد انتخاب اعضای هیئت رئیسه فدراسیون افزود: اعضای هیئت رئیسه فدراسیون باید قابل دسترس باشند. عمده افرادی که هستند از مسئولان رده بالای کشور می باشند که در تهران متمرکز هستند و چاره‌ای برای استفاده از آنان نیست.

رئیس فدراسیون همچنین از پیام نظر به خاطر آنکه هیئت تهران را که فعالیت زیر استاندارد داشت و به شرایط مناسبی رسانده، تقدیر و تشکر کرد و ابراز امیدواری نمود که با تلاش وی و همکارانش، تهران به جایگاه واقعی خود برسد.

وی میزبانی مسابقات جهانی را از برنامه‌های آتی فدراسیون اعلام کرد که هدف آن ارائه و نمایش فرهنگ غنی کشورمان در نزد جهانیان است و در مورد طرح استعدادیابی فدراسیون گفت: طرح استعدادیابی فدراسیون از سوی وزارت ورزش به عنوان برترین طرح انتخاب شده است.

اسکندری از فعالیت فدراسیون در رشته بولس خبر داد و گفت: استان تهران هم در رشته بولس فعالیت خود را آغاز کرده زمین آن را در مجموعه تختی افتتاح خواهد کرد.

 


۲۱:۱ ۱۳۹۷/۸/۳۰

قدرت گرفته از پرتال ترنم