شور و هیجان در تهران، مشعل المپیاد استعدادهای برتر اسنوکر کشور روشن شد

  افتتاح این مسابقات با حضور مسئولان وزارت ورزش و جوانان، اداره کل ورزش جوانان استان تهران و ریاست فدراسیون بولینگ، بیلیارد و بولس کشور انجام شد و در جریان این مراسم باشکوه، ورزشکاران ۱۲ تا ۱۵ ساله اسنوکر کشور از ۲۶ استان حضور پرشوری را در سالن مسابقات به نمایش گذاشتند.

رئیس هیئت بولینگ، بیلیارد و بولس استان تهران در آغاز این مراسم گفت: برگزاری این المپیاد موجب افزایش ارائه قابلیت های هیئت استان تهران در میزبانی و برگزاری مسابقات با ظرفیت کامل بالا شد.

در این مراسم که در حضور سعادتمند مدیرکل دفتر توسعه آموزش‌های پایه و استعدادیابی وزارت ورزش، رضا گل محمدی مدیرکل ورزش و جوانان استان تهران، اسکندری رییس فدراسیون بولینگ، بیلیارد و بولس و نایب رئیس کنفدراسیون غرب آسیا، روسای حوزه؛ زرنگار، ایلکا، موسوی زاده، معاونین مدیر کل شاملو معاون توسعه، ملاجعفری معاون ورزشی، زرگر مدیر توسعه ورزش قهرمانی اداره کل ورزش و جوانان استان و منوچهر زندی از پیشکسوتان عرصه رسانه انجام شد، پیام نظر افزود: در این مسابقات ورزشی المپیاد اسنوکر  بیش از ۱۰۰ نفر شامل مربی، سرپرست و ورزشکار در سنین ۱۲ تا ۱۵ سال از استان های کشور با هم به رقابت می پردازند.

وی تاکید کرد: برگزاری این المپیاد علاوه بر ارتقای آمادگی فنی و بدنی ورزشکاران موجب افزایش انگیزه ورزشکاران نوجوان می شود و مسئولان این رشته ورزشی برنامه دارند تا سرمایه گذاری مناسبی برای کشف استعدادهای درخشان ورزشی در سراسر استان و کشور داشته باشند.

پیام نظر در جریان این مراسم حضور مهمانان ویژه را نشان از اهمیت مسئولان به آینده سازان ورزش دانست و از حسن میرزاآقابیک به عنوان یکی از چهره‌های شاخص ورزش تهران یاد کرد، فردی که بذر المپیاد را در ورزش کشور پاشید و این المپیاد ادامه راه اوست.

وی از نوجوانان و مسئولان حاضر در سالن خواست که حسن میرزاآقابیک را که در سالن حضور داشت مورد تشویق قرار دهند.

نظر تاکید کرد که ثمره المپیاد استعدادهای برتر کشور را در آینده وضعیت کشور خواهیم دید.

در ادامه مراسم رئیس فدراسیون این حرکت را حرکتی قابل تقدیر دانست و از وزارت ورزش و جوانان و ابتکار برگزاری المپیاد که می تواند آینده ورزش کشور را در رشته های مختلف در عرصه قهرمانی تامین کند، قدردانی نمود.

 هاشم اسکندری گزارشی از عملکرد فدراسیون در عرصه قهرمانی و مدال آوری ورزشکاران این رشته ارائه کرد و از نقش آنان در موفقیت‌های ورزش ایران در عرصه ملی یاد نمود.

وی ضمن برشمردن گوشه ای از افتخارات ورزشکاران بیلیارد و اسنوکر کشور، ابراز امیدواری کرد که این دوره از مسابقات و المپیاد ها بتواند آینده ورزش قهرمانی را تضمین کند و بر استمرار این‌گونه المپیادها تاکید کرد.

مدیرکل دفتر استعدادیابی وزارت ورزش و جوانان نیز برگزاری این المپیاد را یک قدم بزرگ در عرصه ورزش قهرمانی دانست و ابراز امیدواری کرد که آینده ورزش کشور با برگزاری مستمر این المپیاد در هر سال تضمین گردد.

سعادتمند استعدادهای ورزش ایران را در رشته های مختلف در استان‌های کشور مورد تشویق قرار داد و ابراز امیدواری کرد با برگزاری المپیاد بتوان چهره های نخبه و مستعد را به تیم های ملی برای حضور در عرصه قهرمانی معرفی نمود.

در ادامه مراسم مدیرکل ورزش و جوانان استان تهران از همه مسئولین خواست که به ورزشکاران حاضر در المپیاد استعدادهای برتر کشور در تمامی رشته ها احترام بگذارند و به آنان به دیده یک قهرمان بنگرند.

گل محمدی افزود: برای موفقیت این المپیاد باید استانداردها کاملا رعایت شود و مربیان استعدادها را بر اساس شایستگی ها انتخاب کنند و همچنین بر لزوم توجه و احترام به پیشکسوتان تأکید کرد.

 وی اشاره نمود که مسابقات المپیاد نباید جرقه ای باشد و باید دائمی و با اعتبار مشخص انجام گردد.

گل محمدی شعار دوستی این رقابت‌ها را همان شعار المپیک دانست که منجر به اتحاد و همدلی، صمیمیت و رفاقت در تمامی عرصه‌ها و بویژه این رقابتها خواهد شد.

وی گفت: به ورزشکاران حاضر در المپیاد به چهره قهرمان نگاه کنید، آنان قهرمانان آینده ورزش ما در عرصه های المپیک و جهانی خواهند بود.

در ادامه این مراسم باشکوه،  گروه موسیقی دستان گویا با برنامه زیبای خود، حضار را به تشویق واداشتند. پس از آن حب درویش رکورددار روپایی جهان با انواع توپ به هنرنمایی پرداخت که با استقبال گرمی از سوی حاضران در سالن همراه شد. در ادامه رژه تیم ها صورت گرفت و ورزشکاران ۲۶ استان کشور از مقابل مسئولین رژه رفتند.

آنگاه نوبت به آتیلا سلطانی ورزشکار تهرانی رسید تا با قرائت سوگندنامه از برگزاری این مسابقات در سایه اخلاق و رقابت جوانمردانه خبر داد و در ادامه سیاوش مزینی قهرمان آسیا و کشور ضمن حمل مشعل در میان استقبال و شور وهیجان حاضران در سالن، مشعل المپیاد استعدادهای برتر اسنوکر کشور را روشن کرد.

 


۲۰:۵۱ ۱۳۹۷/۸/۳۰

قدرت گرفته از پرتال ترنم