گل محمدی: توانایی فنی و استعدادهای خوبی در رشته اسنوکر تهران هست

مدیرکل ورزش و جوانان استان تهران اعلام کرد: توانایی فنی و استعدادهای خوبی که در رشته اسنوکر تهران هست، عامل اصلی درگرفتن میزبانی المپیاد استعدادهای برتر اسنوکر کشوربود.


با حضور اسکندری رئیس فدراسیون بولینگ، بیلیارد و بولس، پیام نظر رئیس هیئت بولینگ، بیلیارد و بولس استان تهران، کنفرانس خبری المپیاد استعدادهای برتر اسنوکر کشور، ظهر امروز(چهارشنبه) در سالن کنفرانس مجموعه ورزشی شهید حیدرنیا برگزار شد.

پیام نظر مدیر روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان استان تهران در آغاز این نشست خبری گفت: اداره کل ورزش و جوانان استان تهران میزبان ۹ رشته از المپیاد استعدادهای برتر ورزش کشور است و در مجموع دختران و پسران در ۱۴ رشته در قالب بیش از دو هزار ورزشکار در تهران رقابت خواهند کرد.

وی افزود: مراسم افتتاحیه مسابقات به یاد ماندنی و باشکوه در تهران برگزار شد و اداره کل ورزش و جوانان استان تهران میزبان شایسته‌ای برای آن بود.

در ادامه، رضا گل محمدی نیز گفت: مراسم افتتاحیه المپیاد استعدادهای برتر ورزشی کشور در خورشأن استان تهران بود که با تلاش همکارانم در اداره کل ورزش و جوانان استان تهران میسر شد.

مدیرکل ورزش و جوانان استان تهران در مورد میزبانی مسابقات المپیاد گفت: با استراتژی وزارت ورزش و جوانان، کاملا موافق بودیم که همه استان ها درگیر المپیاد شوند تا اساس مشارکت عمومی را تقویت کنند.

وی تاکید کرد: صحیح نیست فقط یک استان مسابقات را برگزار کند و بقیه ناظر باشند. ما هم به وزارت ورزش اعلام کردیم استان هایی که در رشته هایی که به لحاظ فنی و امکاناتی مشکل دارند، استان تهران قبول میزبانی خواهد کرد و اسنوکر هم مستثنا از این ماجرا نخواهد بود. توانایی فنی و استعدادهایی که در رشته اسنوکر در تهران هست و همکاری خوب فدراسیون موجب شد تا هیئت تهران میزبان مسابقات اسنوکر استعداد های برتر کشور شود.

به گفته وی برنامه استعداد پروری، استعداد یابی و استعدادهای خبره، یک برنامه استانی است و در تمام ایران استان ها مجری آن هستند و بر اساس همان تقسیم کار، نخبگان توسط کارشناسان، ارزیابان و استعدادیابان فدراسیون انتخاب می‌شوند و هیئت ها نیز آنها را پرورش می دهند.

وی ادامه داد: در قالب این طرح، هیئت‌ها استعدادها را تحت نظر می‌گیرند و بر اساس برنامه‌ریزی فدراسیون ها آنها را برای مسابقات جهانی، المپیک و آسیایی پرورش خواهند داد.

مدیرکل ورزش و جوانان استان تهران گفت: برنامه المپیاد برنامه خوبی است، مشروط بر آنکه جرقه نباشد و استمرار داشته باشد.

وی ادامه داد: برای این کار نیاز به دو پیش‌نیاز داریم؛ یکی اعتبار و دیگری اجرای درست و بدون مشکل است. مجلس شورای اسلامی به عنوان تامین کننده اصلی اعتبار این کار، قبلا تلاش خود را انجام داده و از سوی نمایندگان تحت عنوان ارزش افزوده بودجه این المپیاد تامین و به حساب وزارت ورزش وجوانان واریز شده است. این برنامه باید استمرار یابد، بودجه همیشگی و سالانه برای آن در نظر گرفته شود تا بخش بزرگی از دغدغه ها برطرف گردد.

به گفته گل محمدی باید مجریان اجرای درست برنامه ها را در پیش بگیرند و استعدادها توسط کارشناسان خبره شناسایی شوند و پرورش آنها از سوی هیئت ها به درستی انجام شود و پرورش گلخانه ای در استان ها انجام نشود، چرا که آسیب زننده است، آنگاه به اهداف خود در این المپیاد خواهیم رسید.

گل محمدی گفت: امیدوارم این اعتبارات پایدار باشد تا بتوانیم دچار آفت نشویم. تلاش دکتر سلطانی‌فر با همکای بسیار خوب همکاران مان در مجلس برای تامین اعتبار، منجر به این حرکت خوب شد و المپیاد استعداد های برتر ورزش کشور در کشورمان استارت خورد.

وی ادامه داد: از همکاری و حمایت خوبه اسکندری و همکاران شان در فدراسیون و از همکاران خوبم در استان تهران صمیمانه تشکر می کنم. امیدوارم تهران هم میزبان خوبی باشد و هم در کسب رتبه های مناسب و در شان تهران، کارنامه قابل قبولی را به جا بگذارد.

وی همچنین رسانه‌ها را رکن اصلی در انعکاس افکار عمومی و تلاش همکاران دانست و از آنها تقدیر نمود و گفت: اصحاب رسانه کارشناسان بی بدیل هستند که تعامل همکاری با آنان می‌تواند در موفقیت ورزش کشور و به ویژه ورزش پایتخت موثر باشد.

گفتنی است کنفرانس خبری امروز با حضور دکتر هنرمند دبیر فدراسیون بولینگ، بیلیارد و بولس استان تهران و علی ایلکا رئیس اداره ورزش و جوانان حوزه شمال غرب تهران برگزار شد.

 


۲۰:۴۰ ۱۳۹۷/۸/۳۰

قدرت گرفته از پرتال ترنم