اسدالهی: استعداد یابی و آموزش باید در دستور کار کمیته بولینگ قرار بگیرد

نایب رییس فدراسیون بولینگ و بیلیارد و بولس در نشست تخصصی کمیته بولینگ بر ضرورت آموزش و استعدادیابی در رده های سنی نوجوانان و جوانان تاکید کرد و گفت: پیش نیاز پیشرفت در ورزش بولینگ آموزش به روز و حرفه ای ورزشکاران این رشته است و در سال جدید این مهم باید در دستور کار فدراسیون قرار بگیرد.


مریم  اسداللهی پویایی ورزش بولینگ را منوط به برگزاری مسابقات منظم و مرتب آن دانست و افزود: بازیکنان بولینگ در جریان مسابقات لیگ و باشگاهی آمادگی خود را بیشتر کرده و در مسیر پیشرفت قرار خواهند گرفت و به همین دلیل مسابقات لیگ باید به صورت جدی و منظم برگزار شود.

وی افزود: با ایجاد امکانات و زیر ساخت های استاندارد و به روز در ورزش بولینگ و راه اندازی باشگاه های مدرن می توان بستر سازی مناسبی برای پیشرفت این ورزش ایجاد کرد و سپس با استعدادیابی و آموزش بازیکنان مستعد راه را برای کسب عنوان قهرمانی در این رشته باز کرد.

نایب رییس فدراسیون بولینگ تاکید کرد : با جذب بازیکنان جدید و مستعد و آموزش به روز می توان به تعداد بولرها اضافه کرد و با تمرین منظم و حفظ آمادگی و برگزاری مسابقات پی در پی برای کسب مدال های بین المللی در رشته بولینگ برنامه ریزی کرد و همچنین تاکید نمود ساماندهی مدرسین بولینگ کشور بزودی عملیاتی خواهد شد.

اسداللهی در پایان خواستار سرمایه گذاری بخش خصوصی در زمینه راه اندازی سالن های استاندارد بولینگ شد و اعلام کرد: فدراسیون از ورود بخش خصوصی به منظور سرمای گذاری و ایجاد سالن های بولینگ استاندارد پشتیبانی و حمایت خواهد کرد چراکه بر این باوریم با حضور سرمایه گذاران شرایط دستیابی به قهرمانی مهیا خواهد شد.


تهیه و تنظیم: مجید طاهر خانی


۱۸:۸ ۱۳۹۷/۲/۴

قدرت گرفته از پرتال ترنم