فوادیان: بولینگ و بیلیارد از رشته های پرمدال در بازیهای آسیایی هستند

نایب رئیس فدراسیون بولینگ ، بیلیارد و بولس استان یزد با تاکید بر ضرورت فرهنگ سازی، توسعه و قهرمان پروری در این رشته گفت: بولینگ و بیلیارد از رشته های پرمدال در بازیهای آسیایی هستند


 علی اصغر فوادیان در مراسم افتتاح نخستین مجموعه بولینگ و بیلیارد استان یزد گفت: در ابتدا تشکر و قدردانی میکنم از سرمایه گذار محترم که در احداث و راه اندازی این مجموعه تلاش کردند و همچنین از حمایت ها و تلاش های مدیرکل ورزش و جوانان استان نیز تشکر میکنم.

وی افزود: رشته بولینگ و بیلیارد از ظرفیت های جذاب ورزشی است که می تواند در غنی سازی و پر کردن اوقات فراغت جوانان موثر باشد که تحقق این ظرفیت برای جذب بیشتر جوانان به ورزش ضروری است.

وی حضور و سرمایه گذاری بخش خصوصی در راه اندازی باشگاه های ورزشی را بسیار مهم و حائز اهمیت عنوان و اظهار داشت: گسترش و تعدد باشگاه های ورزشی موجب توسعه و فراگیر شدن این رشته ورزشی می شود و باشگاه ها باید در کنار آموزش و درآمدزایی به کشف نخبه ها و استعدادهای رشته های بولینگ و بیلیارد بپردازند.

نایب رئیس فدارسیون بولینگ، بیلیارد و بولس تصریح کرد: خوشبختانه استان یزد پتانسیل خوبی در این رشته دارد و با تاسیس و راه اندازی چندین باشگاه بیلیارد در سطح استان و افتتاح اولین خطوط بولینگ در شهر یزد از نظر زیرساختی گام های خوبی برداشته شده که باید در زمینه ترغیب جوانان به این ورزش و استعدادیابی و نخبه پروری هم برنامه ریزی و اقدام شود.

فوادیان خاطرنشان کرد: وظیفه فدراسیون ، اداره کل ورزش و جوانان و هیات های استانی تیمداری و بازیکن سازی نیست بلکه این باشگاه ها هستند که باید این مهم را با جدیت دنبال کنند و ما نیز حمایت های لازم و هموارسازی مسیر را برعهده داریم.

وی با اعلام اینکه رشته بولینگ و بیلیارد در آستانه المپیکی شدن فرار دارد گفت: این مهم نشان از اهمیت و جذابیت این رشته در جهان است که براین اساس باید نخبه ها شناسایی و در پرورش و حمایت آنها با برگزاری اردوهای تیم ملی و اعزام به مسابقات جهانی اقدام خواهد شد.

نایب رئیس فدراسیون بولینگ ، بیلیارد و بولس به پرمدال بودن رشته بولینگ و بیلیارد اشاره و تصریح کرد: کسب مدال بولینگ و بیلیارد کشور در مقاطع جهانی و آسیایی نشان از طرفیت بالای ایران در این رشته هاست که در استان هم انتظار می رود با بهره برداری این مجموعه و وجود دیگر باشگاه های بیلیارد شاهد جوانان یزدی در تیم های ملی و مسابقات مختلف آسیایی و جهانی باشیم.

 


۲۳:۲۵ ۱۳۹۶/۱۲/۲۰

قدرت گرفته از پرتال ترنم